A+ A A-

Két nap, két bronzérem

Rate this item
(0 votes)

A kánikula ellenére sikeres hétvégét zárt Buruczki Szilárd a Merida Kőbánya Torna Club versenyzője. A szombati T-Systems Elimina Tour váci állomásán és a vasárnapi XIII. Duna Maratonon is dobogóra állhatott.

Június 30-án, szombaton Vácott debütált a T-Systems Elimina Tour 2012 elnevezésű, négyállomásos belvárosi bringás sprint versenysorozat. Először az egyenkénti időmérők alapján kvalifikálták magukat a versenyzők, ahova 32-en jutottak be. Az egyenes kieséses szakaszban 4 fős csoportokba sorolva rajtoltak a versenyzők, ahonnan az első kettő továbbjutott, a második kettő pedig búcsúzott a küzdelmektől. Végül a két elődöntő első 2-2 versenyzője állt rajthoz a döntőben. Az izgalmas sprint versenyen Buruczki a harmadik helyen végzett.

Másnap, július 1-én a XIII. Duna Maratonon, a TOP Maraton Sorozat második állomásán állhatott rajthoz a KTC kerekese. Az idei szezon legmelegebb versenyének elején defektet kapó Szilárd végül a harmadik helyre küzdötte fel magát, megszerezve ezzel a második bronzérmét ezen a hétvégén.

A kőbányai versenyzőnek júliusban két alkalommal is lehet szurkolni: július 22-én, vasárnap a pilisvörösvári XCO Országos Bajnokságon és július 28-án, szombaton a T-System Elimina Tour szentendrei állomásán.