A+ A A-

Hegyikerékpár: Buruczki Szilárd másodikként lett pontszerző Kolozsváron

Rate this item
(0 votes)

A magyar hegyikerékpáros férfiválogatott a Kolozsvár melletti C2-es besorolású, Maros Bike Kupa olimpiai-krossz versenyen vett részt április 16-án. A viadalon a Kőbánya TC kerekese, Buruczki Szilárd a második helyen zárt.

A Buruczkival felálló kvóta-futó válogatottat, más hazai kerekesekkel kiegészítő magyar sor öt tagja kiválóan szerepelt Romániában.

A viadalon a hazai románok és a magyarok mellett szerbek, spanyolok, szlovákok álltak rajthoz. A Londoni Olimpiára a nemzet kvalifikál, a magyar sikerekkel újabb 40 ponttal közelebb kerültünk a lehetőséghez. Elsőként Parti András, Buruczki mögött harmadikként Blazsó Márton zárt; az első tízben pontszerző helyen két magyar végzett még.