A+ A A-

Cseh László hét aranyérmet szerzett

Rate this item
(0 votes)

Maratoni programmal, 14 döntővel zárult szombaton Egerben a 112. Allianz országos úszóbajnokság. Az éremtáblázaton a Kőbánya SC végzett az élen, a pontversenyt A Jövő SC nyerte. A legtöbb aranyérmet - hetet - Cseh László szerezte, egyéniben rajta kívül Kis Gergő is négy elsőséggel zárt.

A nőknél Verrasztó Evelyn volt a legeredményesebb hat (3 egyéni+3 váltó) bajnoki címmel. A zárónapon Gyurta Dániel 200 méter mellen, Cseh pedig 200 m pillangón ért el a világranglista élmezőnyébe tartozó eredményt - Gyurtánál Európában senki sem úszott jobb időt az idén. A váltószámokban a Kőbánya SC férfi négyese 3:42.04-re javította a hazai egyesületi csúcsot 4x100 m vegyesen. Forrrás: SportFM.hu